Skip to main content

Hledání práce

Rady pro hledání práce, změnu zaměstnání a volbu vhodné kariéry. Tipy pro hledání práce v zahraničí a aktuality z trhu práce.


Největší klišé v odpovědích na pracovní nabídky

Odpověděli jste na inzerát a žádná reakce? Myslíte si, že jste poslali životopis, který vám otevře cestu k práci snů? Vždyť stačí jen udělat dobrý „první dojem“, ale jak na to prostřednictvím psaného textu? Totiž než se personalista vůbec dostane k vašemu CV, čeká ho řada nástrah a důvod, proč se vám někdy z nějaké firmy neozvali, nemusí být nutně až váš životopis.

Holky v IT: 6 důvodů, proč tě svět kódů potřebuje

Proč je takový nedostatek IT odborníků v Čechách? Nejsou to pouze mezery ve vzdělání, ale statistický fakt, že 90% pracovníků v technologiích jsou muži, kteří vytvářejí jazyk budoucnosti, ženy většinou nejsou součástí této konverzace.

Ajťácké mystérium

Jeden vtip praví, že extrovertního ajťáka od toho introvertního poznáte tak, že se při rozhovoru dívá na vaše boty, ne na svoje. Ať už se IT odborníci zdají jakkoli zvláštní, faktem je, že jsou nepostradatelní.

Práce v Irsku

Oblíbený cíl mnoha Čechů, země s divoce krásnou krajinou i příjemnými obyvateli, to je Irsko. Ostrovní stát s nádherným západním pobřežím sice tvrdě zasáhla nedávná hospodářská krize, ale zájemcům o práci se tu přesto nabízí mnohé příležitosti k uplatnění.