Zajímavý životopis aneb čím zaujmout náboráře?

 Zajímavý životopis aneb čím zaujmout náboráře?

srpen 2017

Věděli jste, že náboráři trvá přibližně 30 vteřin, aby vyřkl ortel nad vaším životopisem? Co přesně však v těch 30 vteřinách hledá?

Většina lidí se domnívá, že „klíčová slova“ nebo „prokazatelnou zkušenost“, což je pravda jen částečně. Přestože jsou zkušenosti důležité, náboráři hledají věci, které odhalí, jestli byste dobře zapadli do společnosti. Nebo si všímají toho, co právě vás dělá výjimečným.

Mohlo by vás také zajímat:
15 otravných slov a frází, které by neměly zabírat místo ve vašem životopise
Největší chyby v životopisech, aneb jak zabrnkat personalistovi na nervy

Účelem pohovoru je, aby se zaměstnavatel setkal s kandidátem a zhodnotil, jestli mu sedí a zdali si dovede představit bližší spolupráci, takže zkušenosti nejsou vždycky to nejdůležitější.

Aby bylo možné určit, jestli zapadnete do společnosti a co vás činí zajímavými, bude se náborář pídit po vašich volnočasových aktivitách a úspěších. Když nezmíníte své úspěchy v každé dosavadní pozici, může to být velká nevýhoda.

Zapomenete tím potenciálnímu zaměstnavateli ukázat, jak se lišíte od kteréhokoliv jiného zaměstnance, který dělá podobnou práci nebo který ji dělal před vámi.
Jelikož máte jen 30 vteřin na to, abyste náboráře oslnili, je důležité, aby vaše informace byly umístěny ve správných polích a byly dobře viditelné. Kvalifikace by měla být na začátku vašeho životopisu a nezapomeňte, že vaše pracovní zkušenosti by měly být vyjmenovány od nejnovějších po nejstarší. Projekty a úspěchy přehledně rozepište u jednotlivých zaměstnavatelů, aby se čtenář nemusel namáhat s přiřazováním a přemýšlením, jaké úspěchy patřily ke kterému zaměstnavateli.

Buďte ve střehu, náborář se domnívá, že to, jak se reprezentujete pomocí svého životopisu, je způsob, jakým budete reprezentovat svého zaměstnavatele. Abyste se odlišili od ostatních kandidátů a poukázali na své silné stránky, věnujte přípravě svého životopisu dostatek času. Proveďte potřebné rešerše a několikrát po sobě dokument pro jistotu zkontrolujte. Vyplatí se to!

Zdroj: Careerone