Volba vhodné kariéry

Volba vhodné kariéry

S touto otázkou se potýká každý z nás, ať už je mladého věku, či seniorního postavení. V mladém věku by se dalo říci, že je celá skutečnost s výběrem budoucího zaměstnání ulehčena. Vrátka jsou nám otevřená kdekoliv, elán a nadšení nám neschází, jen ty zkušenosti. Pokud jsme seniory a hledáme nové pracovní uplatnění, už nás všude budou škatulkovat dle předešlé pracovní zkušenosti.

Co je ale důležitější otázka? „Jaké zaměstnání hledáme my sami?" Hlavními kritérii pro výběr pracovního místa budou nejspíše: pracovní náplň, kolektiv, postavení zaměstnavatele, jeho jméno na trhu, možnosti rozvoje, lokalita, finanční ohodnocení a jiné další detailní požadavky, které se mohou stát rozhodujícími.

Jak tedy najít tu správnou kariérní cestu? Ne každý z nás volí zaměstnání podle toho, jaké možnosti dané pracovní místo nabízí pro rozvoj kariéry. Každý máme své hodnoty pracovního uspokojení na jiném stupni. Je důležité si na začátku říci, co my sami očekáváme od budoucího zaměstnání, příp. zaměstnavatele. Nejlépe si odpovíme, pokud jsme schopni si uvědomit, co očekáváme sami od sebe v předem daném časovém horizotnu. Jedná se o různá časová období, kdy se pak následně naše kariéra prolíná s osobním životem, plány, cestováním aj. Pokud však naleznete odpovědi na své otázky, co je pro Vás nejdůležitějším kritériem a hodnotou pro budoucí kariéru, věřte, že budou vaše kroky při hledání budoucích zaměstnání ulehčeny. Rozhodnutí o budoucí kariéře, tak dostane svůj správný směr hned na začátku. Přeji Vám mnoho štěstí!

autor: Šárka Opletalová / Grafton - personální pradenství