Skip to main content

Sedm vánočních filmů, které vám pomohou při hledání práce

Sedm vánočních filmů, které vám pomohou při hledání práce

K vánoční pohodě patří neodmyslitelně také filmy. Možná to tak nevypadá, ale víte, že některé vánoční filmy přesahují svou funkci nenáročné zábavy a můžou být vlastně docela přesný kariérní poradce? Pokud je právě nová práce na vašem seznamu vánočních přání, je tu možnost, jak zvýšit šance! Připravte se odhalit moudra bezduchých hollywoodských filmů!

Film: Grinch

Poučení: I pro vás existuje ideální společnost.

Introvert, jež sám bydlí na vrcholu hory, Grinch, ze srdce nesnáší šťastné lidičky žijící své šťastné životy. Na konci filmu je ale přijat mezi ně a naladí se, jako zázrakem, na stejnou vlnu.

Co z toho vyplývá: Pokud hledáte práci, buďte otevření jakékoliv příležitosti! Nic nezavrhujte, dokud to nezkusíte. Mějte otevřenou mysl a věřte tomu, že ta pravá čeká i na vás.

 

Film: Sám doma

Poučení: Využijte to, co máte.

Asi netřeba připomínat, o čem je vánoční kultovka Sám doma. Všehoschopný Kevin McCallister zůstal sám doma a ze svého domu vypráská povedené lupiče. Dokáže si poradit v jakékoliv situaci, využije kreativně to, co má, aby dosáhl nadstandardních výsledků.

Co z toho vyplývá: Buďte kreativní i při hledání práce, sáhněte do vlastních zdrojů. Zkontaktujte svého bývalého šéfa nebo kolegy, či spolužáky z vysoké, třeba o něčem vědí.

 

Film: Ukradené vánoce

Poučení: Zkuste i tu práci, pro kterou nejste dostatečně kvalifikovaní.

Jack Skellington, vládce Halloweenského městečka, se ocitne ve Vánočním městě. Zalíbí se mu vánoční atmosféra a rozhodne se pomocí svých přátel obdarovat místní obyvatele vlastní svéráznou produkcí. Jeho nasazení a tvorba se však nesetkává s očekávanou odezvou.

Co z toho vyplývá: Nebojte se a vyzkoušejte něco nového. Zkuste poslat životopis na pozici, kde třeba nesplňujete do puntíku všechny požadavky. Nikdy nemůžete vědět, co přesně personalista hledá, třeba jste to zrovna vy!

 

Film: Vánoční příběh

Poučení: Nevzdávejte se.

Vánoční příběh je skutečně napěchovaný životními moudry. Malý Ralphie by chtěl pod stromeček vzduchovku Red Ryder. Bohužel jsou všichni proti: máma, učitelka a dokonce i Santa. Ralphie ale stále věří a doufá, že mu bude jeho přání splněno. Spoiler: Vše samozřejmě dobře dopadne a chlapec najde svůj vysněný dárek pod stromečkem.

Co z toho vyplývá: Nenechte se při svém hledání práce odradit jedním nebo více odmítnutími. Buďte trpěliví a vytrvalí; trpělivost růže (a dobrou práci) přináší!

 

Film: Vánoční skřítek

Poučení: Buďte pozitivní!

Nic nezkazí Buddymu, vánočnímu skřítkovi, náladu. Je odhodlán roznášet optimismus a vánoční naladění všude kolem sebe, a to i těm, kteří o to úplně nestojí.

Co z toho vyplývá: Nemusíte zrovna každého objímat, jako to dělá Buddy. Ale nadhled a nadšení vám může otevřít mnohé dveře.

 

Film: Vánoční koleda

Poučení: Každý si zaslouží váš respekt.

Ebenezer Vydřigroš je ukázkový hulvát. Chová se hrozně ke kolegům v práci, zákazníkům, sousedům i ke své vlastní rodině. Postupem času si ale uvědomí, jak je důležité chovat se k lidem hezky a s respektem.

Co z toho vyplývá: Když vás pozvou na pohovor, buďte uctiví, úsměvem také nic nezkazíte! Setkáte se přece jen se svými budoucí kolegy, a ti by mezi sebe asi žádného bručouna nechtěli.

 

Film: Santa Claus

Poučení: Před podepsáním si pozorně pročtěte pracovní smlouvu.

V této vánoční komedii se manažer Scott Calvin ocitne v neobvyklé situaci, když se Santa Claus zřítí z jeho střechy – dostane jednoduchý popis, jak postupovat. Scott za Santu zaskočí a převleče se za něj. Jenže přehlédne jednu drobnou klauzuli – nasazením obleku se z něj totiž oficiálně stává plnohodnotný Santa.

Co z toho vyplývá: Nezapomeňte si přečíst velmi důkladně smlouvu, než ji podepíšete. Pokud vám něco nesedne, nebojte se ozvat a zeptat se. Nechte si smlouvu upravit tak, aby vyhovovala oběma stranám. Je to sice nepravděpodobné, ale může se stát (obzvláště o Vánocích), že nedáte pozor a přes noc neskutečně ztloustnete a budete muset rozdávat dárky americkým dětem!

 

Zdroj: Monster.com


Back to top