Skip to main content

Pět užitečných tipů pro hledání práce v roce 2017

Pět užitečných tipů pro hledání práce v roce 2017

Pokud zatím nemáte moc zkušeností, není pro vás hledání práce žádný med. Existuje však několik univerzálních tipů, které vám pomohou zvýšit šance, a vy se tak dopracujete k té pravé o poznání dříve.

Networking
Hodně lidí se dostalo k nové práci přes známé, a to teď nemáme na mysli protekci a „tlačenku“. Každý máme ve svém okolí zajímavé lidi, kteří pracují na různých místech, tak proč nevyužít kontakty? Zeptejte se přátel a známých, jestli u nich ve firmě nemají otevřené volné pozice, které by se vám zamlouvaly.

Oslňte zaměstnavatele
Nebaví vás vyčerpávající hledání? Nebylo by lepší, kdyby si zaměstnavatel našel vás? Začněte tím, že vystavíte svůj životopis on-line. Většina pracovních portálů umožňuje uchazečům vystavit své životopisy, nezapomeňte ale také na LinkedIn prezentaci.

Ideální společnost
Jsou společnosti, s jejichž kulturou a politikou se plně ztotožňujete? Sledujte, koho zrovna přijímají. A pokud jde o nadnárodní firmy, nemusíte se omezovat jen na jejich lokální pobočky.

Buďte pozitivní
Když hledáte práci, vždy se hodí pár vřelých slov a podpora. Neklesejte na mysli, pokud se vám hned nepodaří najít práci snů. Byl jste ideální kandidát, a přesto vás nepřijali nebo se vám vůbec neozvali? Nic si z toho nedělejte a nenechte se tím otrávit, protože ta pravá se dřív nebo později objeví.

Pozice „pod pokličkou“
Hodně pozic je obsazených takřka ihned po jejich uveřejnění. Buďte napřed! Sledujte stránky firmy, kde byste rádi pracovali. Pokud tam máte známé, tak se poptejte. Jen ať se o vás ví!

Hledání práce je prostě věda sama o sobě. Jakmile získáte práci, tak zpětně třeba zjistíte, že to vlastně nebylo tak náročné. Každé případné další hledání už bude také o poznání snazší.

Zdroj: Monster.co.uk

 


Back to top