Sociální sítě mohou poškodit kariéru

Sociální sítě mohou poškodit kariéru

Průzkum společnosti Microsoft zveřejněný letos u příležitosti Evropského dne ochrany osobních údajů ukázal, že skoro polovina HR specialistů v EU hledá informace o potenciálních zaměstnancích na sociálních sítích.

Téměř čtvrtina pak na základě zjištěných údajů uchazeče odmítla. V Evropě je tento trend nejsilnější v Německu, kde uchazeče na internetu prověřuje 59 % zaměstnavatelů. V USA je však ještě vyšší – 79 %. 70 % amerických náborářů pak přiznalo, že informace, které o uchazečích nalezli na internetu, vedly k nepřijetí uchazeče.
Přestože se ukazuje, že jsou informace z internetu pro personalisty důležité, negativní vliv svého online profilu na zaměstnavatele si připouští jen 9 % britských uživatelů internetu, 10 % Francouzů a 13 % Němců.

Evropská komisařka pro spravedlnost Viviane Redingová, která bude mít na starosti i ochranu osobních údajů, se domnívá, že sociální sítě mohou být pro uživatele zdrojem kariérního ohrožení. Během svého pětiletého mandátu chce upravit pravidla týkající se soukromé a elektronické komunikace v tzv. E-Privacy Directive a směrnici na ochranu osobních údajů.

Zdroj: EurActiv.cz
Datum: 16. 3. 2010

www.kariera-ihned.cz