Skip to main content

Jak správně odpovědět na otázku „Proč chcete pracovat pro naši společnost?"

Jak správně odpovědět na otázku „Proč chcete pracovat pro naši společnost?"

listopad 2017

Existuje více způsobů, jak se poprat s touto na pohovorech často omílanou otázkou. Přestože se nelze spolehnout na jeden přístup, který bude vyhovovat všem, rozhodně byste se měli zmínit o tom, jak je podle vás společnost, pro kterou chcete pracovat, skvělá.

Ukažte náborářům na pohovoru své nadšení i to, že jste se doma zodpovědně připravovali. Nasaďte laťku vysoko a ohromte je svými znalostmi o společnosti. „Moc rád bych se stal součástí této rostoucí firmy, která je lídrem v oblasti průmyslu a díky nedávné akvizici společnosti XYZ její vliv ještě poroste.“ Nebo zmiňte konkrétní informace ze sociálních sítí, protože jste zapáleným followerem na Twitteru i Facebooku.

Rozprávějte o tom, jak vás těší, že je značka v kontaktu se svými zákazníky, jak je orientovaná na lidi, kterým poskytuje své služby. Rozhodně neopomeňte na pohovoru zdůraznit, jak můžete díky svým dovednostem, zkušenostem a entuziasmu přispět k fungování společnosti zaměstnavatele a jak spolu budete výborně ladit. „Pět let jsem sbíral zkušenosti na obdobné pozici ve společnosti XYZ. Věřím, že je zde proměním ku prospěchu celé firmy.

Vaše nadšení a entuziasmus pro práci i samotného zaměstnavatele by měly být vždy v popředí.

Zdroj: Monster.com

 


Back to top