Práce v Irsku

Práce v Irsku

Práce v Irsku

Práce v Irsku

Oblíbený cíl mnoha Čechů, země s divoce krásnou krajinou i příjemnými obyvateli, to je Irsko. Ostrovní stát s nádherným západním pobřežím sice tvrdě zasáhla nedávná hospodářská krize, ale zájemcům o práci se tu přesto nabízí mnohé příležitosti k uplatnění.

Pracovní povolení

Jakožto člen Evropské unie, Irsko po vás nebude vyžadovat žádné pracovní povolení. Občané členských zemí tak mají stejný přístup na trh práce, jako místní.

Povolení k pobytu

Pro pobyt v Irsku nepotřebují Češi jako občané členské země Evropské unie žádné povolení. Pouze je třeba se po příjezdu registrovat na místním Department of Social Protection. Tak získáte osobní číslo (tzv. Personal Public Service), které vám umožní ucházet se v zemi o práci.

V jakých profesích se nejsnáze uplatníte?

Irsko hlásí nedostatek pracovníků v odborných profesích jako jsou vědci, inženýři, IT specialisté, finančníci, obchodníci a marketingoví odborníci. Ovšem na své si přijdete i jako pracovníci v hotelech a restauracích a při péči o děti na pozici au pair.

Jak žádat o zaměstnání?

Potenciálnímu zaměstnavateli zašlete životopis se všemi podstatnými údaji, uveďte svou kvalifikaci, vzdělání a minulá zaměstnání. Přiložte také motivační dopis a doporučuje se zaslat také fotokopie diplomů. V Irsku obvykle nebývá fotka součástí zaslaných materiálů.

Plat

Nabízená mzda bývá obvykle uvedena již v textu inzerujícím volnou pracovní pozici. Udává se jako plat za hodinu, týden, měsíc či dokonce rok. V uvedených platových podmínkách by se měla objevit také informace o dovolené a nabízených benefitech.

Zkušební doba
Zkušební doba v Irsku může trvat až jeden rok. Záleží na zaměstnavateli, kdy uzná váš přijímací proces za ukončený.

Důležité kontakty:
Velvyslanectví České republiky v Irsku
57 Northumberland Road, Ballsbridge Dublin
Tel: +353/(0)1/6681135, 6681343, KO-6681281
Fax: +353(0)/16681660
dublin@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/dublin

PRÁCE V IRSKU

 

Napsala: Renata Galertová, Copywriter Monster.cz

Neztraťte kontakt s nejnovějšími nabídkami práce a tipy pro rozvoj vaší kariéry. Staňte se fanouškem Monster na Facebooku!