Skip to main content

Měli byste přijmout povýšení, aniž by vám nabídli zvýšení platu?

Měli byste přijmout povýšení, aniž by vám nabídli zvýšení platu?

listopad 2017

Tady je návod, jak vyjednávat o svých dlouhodobých pracovních zájmech.

Váš nadřízený pro vás má skvělé zprávy – byli jste povýšeni! Nejprve jste z toho celí paf, přebíráte novou roli a s ní i nové povinnosti. Poté se dotknete špičky ledovce – tohle povýšení s sebou nepřinese zvýšení mzdy. Vaše výplata bude pořád stejná, i přesto, že na sebe berete větší zodpovědnost a budete pracovat déle.

Zdá se, že mnoha zaměstnancům není proti srsti přijmout povýšení bez zlepšení platového ohodnocení. Výzkum zveřejněný poradenskou společností Korn Ferry ukázal, že téměř dvě třetiny respondentů (63 %) by raději byly povýšeny bez zvýšení platu, než aby jim byl zvýšen plat bez povýšení.

Proč tomu tak je? Zaměstnanci touží po uznání, po nových příležitostech – nejen po zvýšení mzdy. Ano, peníze jsou důležité, ale skvělá věc na povýšení je, že vstupujete do vyšší hry, jste více na očích, máte více zodpovědnosti a příležitostí k růstu.

I když si výše řečené uvědomujete, stejně vás zaskočí, když tento danajský dar bude položen zrovna k vašim nohám. Jak se tvářit a co říkat? Děkuji… alespoň myslím?“ není ta nejlepší odpověď. Jak by zareagovali kariérní poradci?

Trvejte na zvýšení mzdy

Lisa Gates, poradce pro vyjednávání ze Santa Barbary, povzbuzuje každého, kdo se ocitne v této situaci, aby si o zvýšení mzdy řekl obratem – nehledě na to, že do té doby o přidání nikdo nehovořil.
Nejlepší okamžik, kdy se můžete zeptat, je přímo ten, kdy dojde k povýšení. Mějte připravený seznam priorit, o kterých byste vyjednávali jako třeba mzda, titul, školení a účast na speciálních projektech.

Zjistěte, kolik vydělávají lidé na obdobné pracovní pozici a buďte připraveni poukázat na reálná čísla. Pravděpodobně objevíte, že vyděláváte méně, než je ve vašem oboru obvyklé, což vám v těchto nepříjemných konverzacích nažene vítr do plachet. Pokud by vás vaše společnost chtěla nahradit, musela by novým zaměstnancům nabízet stejně vysokou mzdu, jako je průměr v oboru.
V případě, že není zvýšení mzdy možné, vyjednávejte o nepeněžních benefitech: více volného času, flexibilní pracovní doba či zajímavá školení.

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, smlouvejte. Rozhodně neskončete konverzaci o povýšení prostým „Děkuji…“.

Zmapujte situaci, kdy můžete očekávat navýšení mzdy

Některé společnosti s povýšením automaticky nenabízejí vyšší mzdu. Více peněz naopak vyplácí zaměstnancům v ročních prémiích. Zeptejte se proto, jestli můžete očekávat jednorázovou kompenzaci na konci roku.

Pokud se vám vaše domněnka nepotvrdí, měli byste dotlačit firmu k zodpovědnosti tím, že specifikujete určité cíle, po jejichž dosáhnutí budete vyžadovat vyšší plat.
Například můžete jednat o tom, že pokud dosáhnete tří specifických cílů v průběhu následujících šesti měsíců, dojde ke zvýšení vaší mzdy. Vaše cíle by měly být měřitelné a dosažitelné v rámci vašeho časového plánu.

Když se vám nepodaří vydobýt přijatelné podmínky, začnete být časem naštvaní a budete se cítit jako rohožka. Jestli šéf neschválí váš návrh o časovém plánu, měli byste si začít hledat novou práci.

Využijte povýšení k upgradování svého životopisu a hledejte si jinou práci

Povýšení bez adekvátního finančního ohodnocení jsou stále častější. Společnosti jsou kreativnější v obsazování nových pozic a v šetření finančních prostředků. Ale nepříjemný fakt stále zůstává: váš nadřízený očekává, že budete pracovat na vyšším levelu, aniž by vám férově zaplatil.

Je to signál, abyste začali přemýšlet o odchodu ke společnosti, jež vám dá mzdu a benefity, které si zasloužíte. Pro začátek můžete přijmout novou pozici a naučit se co nejvíce, vše se vám bude hodit při hledání nové práce.

Zdroj: Monster.com


Back to top