Skip to main content

Pět cenných rad, jak přežít vánoční večírek

Pět cenných rad, jak přežít vánoční večírek

Čekáte na něj celý rok – neformální atmosféra, raut, dobře naložený šéf, rozesmátí kolegové a otevřený bar. Vánoční večírek má mnoho podob, zábava se může ale docela rychle zvrtnout. Spiklenecké pomrkávání, historky, které budou kolovat kanceláří ještě několik let anebo také nekonečná ostuda – to záleží, na jaké straně barikády se ocitnete. Alkohol dokáže rozproudit zábavu, ale není horší místo, kde se opít než na firemním večírku. Posilněni alkoholem ztrácíme zábrany – než si to napochodujete po pár panácích vyříkat s nadřízeným, nebo se pokusíte svést šéfovu ženu, podívejte se na pár rad, které vám můžou pomoct, abyste vánoční večírek přežili bez trvalých následků.

1.    Nepijte!
Nedocenitelná rada. Pravděpodobně se jí ale řídit nebudete. Pokud ano, ušetříte si plno starostí. Když už pijete, tak opatrně! Rozhodnete se připít, pak přijde pozvání na panáka od kolegy, do druhé nohy a už se vezete a není cesty zpět!

2.    Nepokoušejte se nikoho svádět!
Pokud se nebudete držet první rady, přijde fáze, kdy si budete připadat jako nejatraktivnější osoba nejen z vaší firmy, ale z celého vesmíru. Nepokoušejte se nikoho svádět! Pokud se nedokážete ovládnout, vyberte si někoho jiného, než ženu svého nadřízeného a podobně. Na druhou stranu, mnoho párů se seznámilo na vánočním večírku, tak se ještě za střízliva rozhlédněte po kanceláři a zapřemýšlejte, kdo by za to stál… Mimochodem, do svých plánů zahrňte i variantu, že vás tato osoba odmítne a historka o vašem pokusu bude navždy oživována v kuchyňce u kávovaru.

3.    Nevytahujte křivdy!
Opět se dostáváme do situace, kdy jste si nevzali k srdci naši první radu. S alkoholem v krvi získáte na kuráži a konečně se odhodláte říct od plic, co si myslíte o šéfově způsobu vedení nebo o tom, že byly přiškrceny odměny a on se vozí v novém autě. Budete si připadat jako hrdina, ale to jen do chvíle, než vystřízlivíte.

4.    Najděte si obětního beránka!
Rozhodli jste se pít, děláte oči na šéfovu ženu a svého přímého nadřízeného jste před všemi „srovnali“ do latě. Zkrátka jste udělali vše, co jsme vám radili nedělat. Jak z toho ven? Musíte mít parťáka, tedy někoho, kdo bude loajálně pít s vámi a v ideálním případě toho vydrží méně než vy, podaří se mu udělat pořádnou ostudu a veškerou pozornost strhne na sebe. Na vaše eskapády se díky tomu zapomene a vy jste z maléru venku.

5.    Najděte si novou práci!
Vánoční večírek byl fiasko, nenašel se pro vás obětní beránek či jste se jím stal vy sám? Někdy je lepší začít prostě znovu a lépe, poučit se ze svých chyb a povstat z popela. Navíc je začátek roku ideálním obdobím, kdy začít novou kariéru! Sledujte nabídky na Monster.cz a třeba bude změna práce to nejlepší, co vás potkalo.

 


Back to top