Skip to main content

Největší klišé v odpovědích na pracovní nabídky

Největší klišé v odpovědích na pracovní nabídky

Odpověděli jste na inzerát a žádná reakce? Myslíte si, že jste poslali životopis, který vám otevře cestu k práci snů? Vždyť stačí jen udělat dobrý „první dojem“, ale jak na to prostřednictvím psaného textu? Totiž než se personalista vůbec dostane k vašemu CV, čeká ho řada nástrah a důvod, proč se vám někdy z nějaké firmy neozvali, nemusí být nutně až váš životopis.

Největší chyby v životopisech jsme již probrali, teď se podíváme na ta největší klišé, která doprovází většinu odpovědí na inzerát a zná je důkladně každý personalista.

1.    Dobrý den, dnes jsem našel váš inzerát na portálu XY a chci se zeptat, zda nabídka ještě platí.
Ano, platí, dokud inzerát „visí“, platí a vy můžete rovnou odpovědět.

2.    Odpovídám na váš inzerát, sice nemám potřebnou kvalifikaci, ale aktuálně vezmu jakoukoliv práci.
Upřímnost nade vše, ale pravděpodobně nehledají někoho, kdo vezme jakoukoliv práci.

3.    Jsem komunikativní, flexibilní, rychle se učím nové věci.
Bez této již klasické věty by snad dnes nikdo CV ani neposlal. Být komunikativní je velmi široký pojem – jinak bude komunikativní uchazeč do call-centra a jinak bude komunikativní technik počítačových sítí. Flexibilitu si obvykle uchazeč představuje jako ochotu dělat home office, zaměstnavatel jako ochotu dělat přesčasy. Učit se nové věci při nástupu do nové práce je důležitým předpokladem, to se trochu očekává. Největší floskule českých životopisů.

4.    Myslím si, že jsem pro inzerovanou pozici ideální kandidát, neboť mé znalosti a kvalifikace odpovídají vašim požadavkům.
Věta, která neříká vlastně vůbec nic. Pokud máte co nabídnout, rozveďte to.

5.    Mohu nabídnout letité zkušenosti, praxi a odbornost.
Obdoba předešlé věty. Chcete-li něco sdělit, uvést, co je vaší přidanou hodnotou, buďte konkrétní.

6.    Mezi mé záliby patří filmy, cestování a internet.
To, že vyjedete jednou za rok na deset dní k moři, je sice příjemný relax, ale soustřeďte se spíš na zájmy související s pozicí, o kterou se ucházíte. Stejně tak je fajn prolenošená neděle u televize, ale zmiňovat to jako zájem? Vrcholem je pak internet – pokud tím myslíte, že trávíte denně hodiny na Facebooku, kde si pohrdavě prohlížíte fotky spolužáků ze střední a jejich dětí, pak by bylo lepší takový zájem nevyzdvihovat.

 


Back to top