Láska mezi šanony

Láska mezi šanony

srpen 2017

Většinu času trávíte v práci. Těžko se utrhnete na oběd, někdy ani na večeři. Chtěli byste potkat někoho výjimečného, ale nevíte, kde se poohlédnout. Náhle Amor vystřelí svůj šíp a trefí jej do člověka, který pracuje ve vedlejší kanceláři. Vaše srdce bije rychleji, krev se vám hrne do hlavy. A to všechno z jediného důvodu – láska je ve vzduchu!

Zastavte. Meetingy v práci určitě budou zábavnější, už teď máte mnoho společného. Ale jak často pracovní románky vyjdou? A jaký bude váš život, když láska skončí? Budete se napjatě dívat za roh, abyste se ujistili, že na chodbě nepotkáte svého ex, budete se vyhýbat firemním akcím ze strachu, že se na nich vaše bývalá láska bude chlubit novým objevem? Je tohle opravdový život?
Než si zruinujete kariéru, zde je pět hlavních důvodů, proč by randění s kolegou z práce nemusel být zas až tak dobrý nápad.

Románek vs. realita
Bohužel tohle není pohádka, takže nečekejte šťastný konec. Můžete si stěžovat, že to není fér, ale podívejte se na to takhle – kdyby život byl fér, neměli byste toto dilema a Amorův šíp by pronikl srdcem někoho libového, kdo pracuje naproti přes ulici v jiné společnosti.

Pokud se díváte trochu dopředu, odhalíte velké krveprolití ještě dříve, než se příběh uzavře. Možná budete muset odejít z práce, kdyby to nevyšlo. Když to vyjde, jeden z vás bude muset možná stejně odejít, protože v některých firmách je randění s kolegy proti interním pravidlům.

O jedno povýšení později…

Řekněme, že jste se zapletli s někým z vašeho oddělení a vy jste byli povýšeni. Teď máte vztah se svým podřízeným. A tady to přestává být legrace. Co se stane, až budete psát posudky na své podřízené? Udržíte své city na uzdě? Určitě tušíte, kam tohle povede.

Buďte v klidu

Stále přemýšlíte o tom, že byste sbalili kolegu z práce? Dochází vám, jak se na to budou koukat ostatní kolegové? Nebo si snad naivně myslíte, že se vám to podaří ututlat? Budete potřebovat hodně energie a soustředění, abyste udrželi svůj románek za zavřenými dveřmi a když se o tom vaši spolupracovníci nakonec dozví, budete zřejmě terčem posměchu a podezřívání:

„Nemůžu uvěřit, že s ní chodí!“
„Samozřejmě, že mu přidali, podívej se, s kým spí.“

Pokud chcete, aby se lidé soustředili raději na vaše profesní schopnosti, nedávejte jim důvody k pomluvám.

Není to jen o vás

Možná si myslíte, že váš vztah je vaše soukromá záležitost, ale je to opravdu tak? Logika napovídá, že románek v práci přímo ovlivní i vaše kolegy. Až budete společně sedět v kantýně, lidé si budou připadat nepatřičně, jako by vám měli dopřát více soukromí. Nebudou vás ostatní vynechávat z některých konverzací, protože si nebudou jisti, které informace doputují k vašemu novému objevu?
Váš vztah může vědomě i nevědomě ovlivnit rozhodnutí, která dalece přesahují firemní jídelnu. Pracovní románek může nahlodat úsudek každého, pokud jde o povýšení, projekty, team building a zodpovědnost. Tento vztah by mohl zhoršit efektivní fungování vašeho oddělení nebo – v závislosti na vaší aktuální pozici – celé společnosti.

Obtěžování na pracovišti

A pak se objeví to slovo na h(arašení). Vaše láska skončila špatně a váš ex vypráví personalistovi, že jste mu dělali nežádoucí návrhy? Zamyslete se nad tím, jak by záznam o harašení mohl ovlivnit vaši další kariéru. Proto si raději zajděte do města na čtvrteční party pro nezadané.

Než si barevnou propiskou zapíšete do diáře rande se svým kolegou/kolegyní, naplánujte si večeři s někým, kdo s vámi nepracuje. Možná budete překvapeni, co se může stát, když začnete pěstovat i další vztahy. Když strávíte více času mimo kancelář bez svých kolegů, dáte tím Amorovi šanci zlepšit střelbu na cíl.

Pokud stále máte pocit, že váš spolupracovník je ten pravý, co byste měli dělat? Jestli pracujete pro větší společnost, přejděte do jiného oddělení nebo na jinou pobočku. Pokud to není možné, pravděpodobně si budete muset dřív nebo později najít novou práci.

Zdroj: Monster.be