Skip to main content

Jaký jazyk vám otevře dveře do světa?

Učte se jazyky, určitě se Vám to vyplatí...

Jaký jazyk vám otevře dveře do světa?
Studium cizích jazyků přináší zejména v dnešním globalizovaném světě řadu výhod. Jednou z nich je větší konkurenceschopnost na trhu práce, možnost profesního uplatnění v zahraničí či při komunikaci se zahraničními partnery.

Znalost práce s počítači či interpersonální dovednosti jsou také důležité, znalost jazyka však znamená ještě o krok více. Jazyky, jako je angličtina, francouzština nebo španělština, dnes již konkurenční výhodu znamenat nemusí. Zkuste se proto zaměřit na některý z níže uvedených jazyků.

Čínština

Čína je v současné době jednou z největších ekonomických sil světa a její vliv stále roste. I když řada čínských obchodníků mluví anglicky, znalost jejich vlastního jazyka může být obrovskou výhodou.

Němčina

Německo je třetí největší světovou ekonomikou, a měřeno z pohledu hrubého národního produktu tak německy mluví třetina světa. Předčí ji pouze angličtina a japonština. Němci zastávají důležitou pozici v odvětví strojírenství, automobilového průmyslu, letectví, logistiky, farmacie a chemického průmyslu.

Arabština

Arabština je pátým nejčastějším rodným jazykem světa. Střední východ navíc hraje stále důležitější roli v mezinárodních událostech. Přestože je na západě stále přehlížena, může přinést řadu příležitostí v oblastech, jako je finančnictví a bankovnictví, poradenství, diplomacie nebo vzdělávání.

Portugalština


Brazílie, v níž se mluví portugalsky, je v současné době osmou světovou ekonomikou. Například pro Spojené státy představuje druhého největšího obchodního partnera v Latinské Americe. Zejména lidem pracujícím v USA tak může otevřít mnohé dveře.

Zdroj: Suite 101, Ivitera

 

www.kariera-ihned.cz


Back to top