Jaký jazyk vám otevře dveře do světa?

Učte se jazyky, určitě se Vám to vyplatí...

Jaký jazyk vám otevře dveře do světa?
Studium cizích jazyků přináší zejména v dnešním globalizovaném světě řadu výhod. Jednou z nich je větší konkurenceschopnost na trhu práce, možnost profesního uplatnění v zahraničí či při komunikaci se zahraničními partnery.

Znalost práce s počítači či interpersonální dovednosti jsou také důležité, znalost jazyka však znamená ještě o krok více. Jazyky, jako je angličtina, francouzština nebo španělština, dnes již konkurenční výhodu znamenat nemusí. Zkuste se proto zaměřit na některý z níže uvedených jazyků.

Čínština

Čína je v současné době jednou z největších ekonomických sil světa a její vliv stále roste. I když řada čínských obchodníků mluví anglicky, znalost jejich vlastního jazyka může být obrovskou výhodou.

Němčina

Německo je třetí největší světovou ekonomikou, a měřeno z pohledu hrubého národního produktu tak německy mluví třetina světa. Předčí ji pouze angličtina a japonština. Němci zastávají důležitou pozici v odvětví strojírenství, automobilového průmyslu, letectví, logistiky, farmacie a chemického průmyslu.

Arabština

Arabština je pátým nejčastějším rodným jazykem světa. Střední východ navíc hraje stále důležitější roli v mezinárodních událostech. Přestože je na západě stále přehlížena, může přinést řadu příležitostí v oblastech, jako je finančnictví a bankovnictví, poradenství, diplomacie nebo vzdělávání.

Portugalština


Brazílie, v níž se mluví portugalsky, je v současné době osmou světovou ekonomikou. Například pro Spojené státy představuje druhého největšího obchodního partnera v Latinské Americe. Zejména lidem pracujícím v USA tak může otevřít mnohé dveře.

Zdroj: Suite 101, Ivitera

 

www.kariera-ihned.cz