Skip to main content

Jak se v práci „beztrestně“ pobavit

Jak se v práci „beztrestně“ pobavit

Samá práce a žádná zábava… Ne! Jde to i jinak.

Věděli jste, že v práci strávíme třetinu života? Proč si pracovní rutinu občas nezpestřit a trochu neodlehčit humorem? Přece jen, smích snižuje napětí a stres. Navíc – když se budete v práci také bavit, budete tam chodit raději (a třeba i častěji)!

Podle průzkumu společnosti Monster věří 30 % zaměstnanců, že společné „kancelářské“ oslavy, tematické dny, hry, soutěže a akce zpříjemňují mnohdy trudný život v kanceláři. Pro dalších 29 % zaměstnanců jsou pak světýlkem ve tmě také například pingpongové stoly, občerstvení zdarma nebo relax zóna, kde se můžou na chvilku natáhnout.

Co ještě patří mezi oblíbené „office hacky“, kterými si i vy můžete zpříjemnit pracovní dny?

Trochu si vyzdobte kancelář
Pokud je vám někde příjemně, podepíše se to i na vaší psychice a produktivitě. Jestli si navíc rozumíte s kolegy, můžete je také zapojit! Máte rádi Star Wars? Pořiďte si do společných prostor kartonového Dartha Vadera v životní velikosti! Dodejte kanceláři trochu osobitosti a stylu, kdo se má dívat na sterilní obrázky, které vám vnutil rámci oslabovaní resistence kancelářských zaměstnanců dodavatel kancelářského nábytku.

Ve dvou se to lépe táhne
Máte v práci „kámoše“, někoho, s kým si rozumíte víc než s ostatními? Ti, kdo okolo sebe mají lidi, na kterých jim záleží, odvádí údajně lepší výkon. Vedle toho, že vás vlastně motivují, je fajn, když máte po boku někoho, komu se můžete svěřit, kdo vám pomůže a poradí nebo s vámi skočí na kávu a podělí se o svačinu. Takže – udělejte si kolem sebe kámoše! Prostě win-win situace.

Inspirujte se ostatními
Nevíte, kam až můžete zajít? Znáte hromadu nekorektních vtipů, ale neznáte hranici, co se smí a co už je přes čáru? To je problém, hlavně pokud jste v novém působišti, kde se teprve otrkáváte. Jak na to? Přidejte se k ostatním! Rozproudí se nějaká diskuze? Přispějte, upoutejte na sebe pozornost. Ale pozor, abyste to hned na začátku nepřehnali! Je příjemné, když si najdete čas na nějaké odlehčení, ale nezapomínejte na to, že máte také pracovat. Pokud to zvládnete správně vyvážit, nikdo vám nebude moct říct půl slova.

Zapojte si šéfy
V některých firmách mají stále nadřízení pozici nedotknutelných „diktátorů“. V takovém případě asi nepočítejte s tím, že „jsou pro každou srandu“ a že se s nimi někdy nějak odreagujete. Pak jsou ale také šéfové, kteří jsou otevření, a třeba by se rádi zapojili. Pokud patří váš nadřízený právě do druhé skupiny, neváhejte ho oslovit, když se něco pořádá a děje. Budete třeba mile překvapeni, že se i šéfové umí bavit a jsou to vlastně lidé, jako vy. Třeba se dokonce najde i nějaký budget na kulečník nebo Xbox v zasedačce!

Zdroj: Monster.com


Back to top