Skip to main content

Jak na životopisy v oboru IT

Jak na životopisy v oboru IT

Informační technologie patří k nejrychleji rostoucím a vyvíjejícím se oborům. Díky tomu vznikají stále nové pracovní příležitosti i pozice, o kterých jsme si mohli před deseti lety nechat pouze zdát. Lidé, kteří jsou schopni s IT držet krok, mají přehled a zkušenosti, najdou uplatnění v mnoha segmentech IT, samozřejmě včetně bezpečnosti, vývoje, analytiky nebo programování.

Jak by měl ale vypadat „ajťákův“ životopis? Personalisté a náboráři se samozřejmě zaměřují na dosažené vzdělání, ale v IT hrají stejně důležitou roli také zkušenosti, tj. praxe i odborné certifikace. Nejlepší je pak kombinace, čili zdůraznění relevantního vzdělání (IT a příbuzné obory) a zkušeností v oblasti, na kterou se zaměřujete.
Dobře působí i zmíněné certifikace, které mimo vaše technické dovednosti dokládají také to, že máte o konkrétní technologie či oblast skutečně zájem a své znalosti prohlubujete a rozvíjíte.

Nejčastější chyby v životopisech „ajťáků“

Většině ajťáků byla ve škole bližší matematika než čeština, takže pravopis a stylistika není zrovna jejich nejsilnější stránka. Svůj životopis si proto po sobě opravdu důkladně přečtěte, vůbec se nestyďte poprosit někoho z vašeho okolí, aby vám vaše CV překontroloval. Ostatně, pokud jste programátor a pracujete s kódem, tak víte, jakou škodu dokáže napáchat jedno špatné písmeno. Ukažte, že máte smysl pro detail, dejte si na svém životopise záležet ve všech ohledech. Obsah je samozřejmě zásadní, ale proč personalisty zbytečně odrazovat odbytým provedením? Personalisté a náboráři si vás na pohovor nepozvou jen kvůli tomu, že víte, jak fungují programy, které používají, či proto, že umíte zabezpečit sítě, do kterých se připojují.

Dejte si opravdu záležet, jde o vaši vstupenku k lepší práci.

Nejnovější nabídky práce v IT

Jsme Monster, naše práce nás baví, ale na náš pracovní portál se nevejde všechno, co bychom s vámi chtěli sdílet. Proto jsme spojili naše know-how s ostřílenými digitálními matadory a společně chceme ukázat, jaké možnosti, cesty a profesní výzvy se vám v IT otevírají. Sledujte náš blog "Hello World", kde najdete na jednom místě mnoho zajímavých a užitečných informací z této oblasti.


Back to top