Pět chyb, kterých se lidé často dopouštějí při vyjednávání o platu

Nezkazte to a dostaňte tolik peněz, kolik si zasloužíte

Pět chyb, kterých se lidé často dopouštějí při vyjednávání o platu

Vyjednávání o platu

Form to


Otázky platu jsou vždy delikátní záležitostí, a to ať už vám byla nabídnuta práce nová, nebo chcete o zvýšení platu požádat svého současného zaměstnavatele. Občas je těžké udržet emoce na uzdě, ale vždy byste měli myslet na to, že k dosažení vytyčeného cíle potřebujete mít jasnou hlavu a být si jistí, že děláte maximum. Začněte tím, že se zamyslíte nad pěti následujícími chybami, kterých se při vyjednávání o platu lidé obvykle dopouštějí, a pokuste se jim vyhnout.

Platové podmínky nikdy nezmiňujte v motivačním dopise

Motivační dopis by měl obsahovat spoustu věcí, ale informace o tom, kolik jste vydělávali v minulém zaměstnání a kolik doufáte, že vyděláte v tomto, k nim nepatří. „Někteří náboráři a personalisté vytváří dojem, že pokud tato informace ve vašem dopise nebude, nebudou o vás ani uvažovat. Pokud váš životopis dokazuje, že vaše schopnosti a zkušenosti odpovídají profilu hledaného kandidáta, může o vašem osudu rozhodovat to, zda jste ve svém dopise zmínili platové podmínky nebo ne,“ říká Louise Garver z Career Directions.

Pokud se účastníte pohovoru na nové zaměstnání, je čirým šílenstvím vytahovat téma peněz před tím, než s tím začne druhá strana. „Nejlepší řešení je počkat si. Pokud se pro vás potenciální zaměstnavatel rozhodne a dám vám nabídku, budete v lepší vyjednávací pozici,“ říká Lynda Zugec, vykonná ředitelka The Workforce Consultants. „ Nakonec - vyjednávání platových podmínek může přijít těsně před nebo dokonce i po nabídce zaměstnání, proto klidně seďte a předveďte svoji sílu. Až dojde na věc, ujistěte se, že jste se nezapomněli na pohovor připravit a znáte svoji cenu na pracovním trhu.“

Porovnejte svůj plat s ostatními! Srovnávač platů najdete zde

Nepodceňujte se

Znát cenu, jakou pro společnost máte, není vůbec špatně, naopak, je to chytré. „Příliš mnoho lidí se podceňuje, protože se obávají, že jejich požadavky nebo očekávání budou vyšší, než je zaměstnavatel ochoten zaplatit, což ohrozí jejich práci nebo kariérní postup,“ říká prezident Pilot Workplace Advisors Peter Berner. „Pokud budete žádat o částku, která je rozumná a odpovídá vaší hodnotě pro danou společnost, to nejhorší, co se může stát je, že vám zaměstnavatel nabídne takový plat, jaký je firma ochotna dát.“

Nepřeceňujte se

Pokud si nejste jistí svou prací a profesními úspěchy v poslední době, asi není ta nejvhodnější chvíle žádat zaměstnavatele o zvýšení platu. „Ujistěte se, že zvládáte všechny požadavky, které na vás vaše pracovní pozice klade a navíc děláte i něco nad rámec svých obvyklých úkolů,’” říká vedoucí blogger Karin Hurt.

Zvažte veškeré bonusy, které dostáváte

Pro většinu zaměstnanců není výplata to jediné, co za svoji práci od zaměstnavatele dostávají. „Je důležité nezapomenout na žádnou z položek a zvážit veškeré současné benefity, které vám firma poskytuje. Například je možné, že tolik toužíte po zvýšení platu, že si neuvědomujete rozdíly mezi náklady na zdravotní pojištění dříve a nyní,” říká majitelka Athena Educational Consultants Tara Goodfellow.

Jako příklad uvádí jednání s klientem, který byl šokován zjištěním, že na rozdíl od minulé pracovní pozice by musel zaplatit vysokou sumu peněz ze své kapsy, aby pokryl zdravotní pojištění celé své rodiny. Tento muž se potom, co si rozmyslel své priority, vrátil a požadoval zvýšení platu o tuto sumu, aby pokryl zvýšené náklady.

Zdroj: www.monsterworking.com
Překlad: Renata Galertová, Copywriter Monster.cz