Benefity tak, jak je asi neznáte

Benefity tak, jak je asi neznáte

Benefity v USA


Jsou to právě zaměstnanci, kdo dělají firmu firmou. Jejich práce, odhodlání, nápady i loajalita stojí za každým úspěchem, a tak schopní, zkušení a prověření pracovníci mají pro společnost cenu zlata. Někteří zaměstnavatelé jako by si to uvědomovali víc než jiní a právě jejich firmy se umísťují na předních místech v žebříčcích společností, pro které je radost pracovat. Seznamte se s benefity, kterými si ti nejlepší z nejlepších hýčkají svou pracovní sílu.

Na základě dat společnosti PayScale byli vyhodnoceni ti nejvstřícnější zaměstnavatelé operující za velikou louží. Top 50 amerických firem se může chlubit benefity, nad kterými si svých dosud hluboce ceněných stravenek možná budete považovat o trochu méně. Vždyť kdo by si nenechal líbit firemní školku, jídlo zdarma nebo dokonce akupunkturu? Požitkům, které firmy svým ovečkám dopřávají, fantazie určitě nechybí.

Aby se jim nechtělo domů

Například vedení společnosti Cisco Systems se rozhodlo 100 % vsadit na zdraví svých zaměstnanců. A tak kromě plně vybaveného fitness centra firma přihazuje i pohybové terapie a akupunkturu. To bude flexibilita, panečku!
Ovšem Cisco Systems nejsou jedinou společností, která chce mít zaměstnance zdravé jako řípy. Campbell Soup Company 100% platí zdravotní pojištění svých pracovníků, chřipkovým epidemiím čelí úhradou očkování, obezitě lekcemi vaření zdravých pokrmů a navíc vám přihodí nějakou tu kačku, když si v jídelně místo hranolků dáte salát. Pro těla jak ze žurnálu.

To zaměstnancům General Mills zase nadřízení neomílají žádná striktní pravidla nejen ohledně práce od do, ale navíc ani co se jejich pracovního místa týče. Politika volného rozptýlení pracovníků umožňuje zaměstnancům zasednout a pracovat kdekoli v budově firmy, kde jim to bude příjemné. Už žádné sdílení kanceláře se smradlavým kolegou!

Google. Systém jeho benefitů dosáhl všeobecného věhlasu a mnozí z nás by obětovali levý malíček, aby všeobjímající péče proslulé firmy objímala i je. Není překvapením, že Google se mezi nejlepšími zaměstnavateli drží už roky. Neuvěřitelné výhody typu neomezeně přístupných zásobáren jídla, možnosti využít bowlingových drah či tělocvičen hovoří dostatečně jasně o tom, že vedení společnosti vidí určitou spojitost mezi spokojeností zaměstnance a jeho výkonem.

Společnost Mattel, což není zase až tak překvapující, se rozhodla benefity zacílit na děti svých pracovníků. Jednoduchá myšlenka, že šťastné děti dělají šťastnými i rodiče, vedla například k 16 placeným hodinám volna, které si rodič může vzít, pokud se účastní nějakého školního výletu či projektu se svým dítkem. Společnost hradí také poplatky spojené s adopcí a vlastní i adoptované děti ji budou milovat za slevy, které jejich zaměstnaní rodiče získávají na všechny Mattel výrobky. Tuhle firmu v dětských očích něco těžko přebije.

Chesapeake Energy svým zaměstnancům rozhodně poskytuje prostor pro mimopracovní zážitky. A to nejen ve smyslu rozlohy (fitness centrum, které mají k dispozici, je skutečně obří), ale i co se pestrosti aktivit týče. A tak mohou nahlédnout pod hladinu během lekcí potápění, rozvlnit těla při aerobiku či baletu, posílit svalstvo na beachvolejbalovém kurtu či dosáhnout vrcholu na velkorysé lezecké stěně. Takhle nějak si sportovci představují Vánoce!

Společnost 3M pracovníky hýčká v oblastech zdraví i péče o chrup, postará se o ně v případě onemocnění či zranění a neváhá investovat ani do životního pojištění svých oveček. Zájemci z řad jejích zaměstnanců se mohou zúčastnit programů, které jim pomohou vyrvat těla i peněženky ze spárů kouření, shodit nějaká ta kila navíc i nenechat se semlít pracovním stresem. 3M disponuje také firemní lékárnou, ordinací lékaře a fitness centrem. Milé.

Když už jednou pracujete pro aerolinky, máte nějakým způsobem blízko k cestování. Takže letenky zadarmo vám jistě udělají radost. Tak nějak to pojímají Southwest Airlines a určitě to není špatná cesta. Obzvlášť, když tyto pobídky k objevování nových zemí poskytují i rodině a přátelům svých pracovníků a k nabídce se pojí i výhodné ceny za ubytování a pronájem aut. Navíc vedení prokázalo i nebývalou porci hravosti, takže kromě létání do jiných krajů se mezi benefity objevují i každoroční akce plné zábavy s nejrůznější tématikou. Zážitkům zdar!

Všeobecně známá společnost Visa se svou péčí o zaměstnance také může pochlubit. Vedle nejrůznějších sportovních lekcí, kterých se mohou pracovníci zdarma účastnit, rozdává také slevové poukázky do zábavních i sportovních parků a divadel a navíc své zaměstnance odměňuje za ekologicky uvědomělý přístup k planetě. Pokud k cestě do zaměstnání využívají dopravu kolmo, veřejnou dopravu nebo sdílejí vůz s dalšími lidmi, Visa jejich zelené úsilí ocení.

Ani Yahoo není mezi top zaměstnavateli žádnou popelkou. Nabízí kanceláře vybavené ergonomickými židlemi, a pokud ani to zaměstnanecká záda nesrovná, pak určitě některá ze sportovních lekcí, které se pracovníci mohou zúčastnit ve firemním fitku. Jak by se vám líbila třeba jóga, kickbox či lekce golfu? A aby se nesedělo jen doma, Yahoo dodává i slevové poukázky na lyžování či do zábavních parků a dokonce vysílá zaměstnance na společné výlety. Juhů! Tedy vlastně: Yahoo!

Zdá se, že většina firem sídlících v Česku (ne-li všechny) za zámořskou špičkou v oblasti benefitů značně pokulhává. Když už se společnosti rozhodnou do svých pracantů investovat nad rámec běžných výplat, děje se tak většinou ve formě stravenek, dovolené navíc či penzijního připojištění. Proto lze jen doufat, že některé trendy dorazí i k nám.

Čtěte více o: Zaměstnanecké benefity v České republice

A jak je na tom váš zaměstnavatel? Považuje za dostatečnou odměnu pro vás už to, že pro jeho firmu smíte pracovat? Nepustí ani chlup navíc? Nebo si vás náležitě hýčká?

Zdroj: www.businessinsider.com
Překlad: Překlad: Renata Galertová, Copywriter Monster.cz