Skip to main content

5 rad, jak se chovat na vánočním večírku

5 rad, jak se chovat na vánočním večírku

Je tu opět období vánočních večírků a jejich charakter s sebou každoročně přináší nezapomenutelné situace. Zatímco zaměstnanci se těší na odvázané kolegy a uvolněné šéfy, pracovníci personálních oddělení se děsí právě těch situací, které mohou nastat jen na firemním večírku.

Chcete-li se vyhnout povečírkovým dramatům na pracovišti, nechtěné návštěvě na personálním oddělení nebo dokonce propuštění – následujte tato pravidla chování na firemních večírcích.

1. Nejvíce dva nápoje
Dbejte na sebekontrolu a omezte se na maximálně dva alkoholické nápoje v průběhu firemního vánočního večírku. Pamatujte na to, že alkohol má za následek ztrátu zábran. Zachovejte chladnou hlavu a zdržte se chování, které byste po večírku mohli litovat.

2. Dobře si rozmyslete, s kým se na večírku ukážete
Vánoční večírky možná na první pohled vypadají jako čistě společenská událost, skrývají však v sobě mnohem větší potenciál – jsou výbornou networkingovou příležitostí a poskytují možnosti, jak zapracovat na svém vlastním PR a promluvit si s lidmi, kteří vás mohou posunout kariérně dál. Vezměte s sebou známou/známeho nebo svoji partnerku/partnera a obeznamte je se situací ve firmě tak, aby vám pomohli vytěžit z této události maximum.

3. Pozor na přehnané komplimenty
Dámy se na firemních večírcích obvykle poodhalí více, než v práci. Držte se zkrátka - oči nahoře a ruce pryč. Nezapomínejte na dobré způsoby, jste totiž na firemním večírku a ne na lecjaké párty – lichotky, pozdravy a dotyky by proto neměly překračovat meze profesionality.

4. Zvolte vhodné oblečení
Mějte na paměti, že i když jste na večírku, pořád je to o práci. Nejlépe uděláte, když si vezmete konzervativní večerní oblečení, kterým nepřekročíte stanovené meze a nepokazíte si pověst. Chcete, aby vás hodnotili od výkonu nebo dovolíte, aby vám jeden krok vedle pokazil kariéru?

5. Neodcházejte příliš brzy nebo příliš pozdě
V kontextu pracovních dýchanků je nutné poznamenat, že nic dobrého se ještě neodehrálo po půlnoci. Poznejte své limity a omluvte se dříve, než nejrůznější faux-pas přijdou od jiných.

Přijďte, buďte profesionální, neztrapněte se a včas se vytraťte. Případně si naplánujte se svými přáteli z práce, kdy se potkáte bez nadřízených mimopracovně u jiné příležitosti.

Neztraťte u karaoke svůj hlas a před svými kolegy svoji tvář!

Pro někoho může být úspěšné prožití vánočního večírku nadlidským úkolem – jakkoliv uvolněná atmosféra na něm bude panovat, je dobré myslet na to, že chcete, aby vaše kariéra pokračovala i po této každoroční události plné nezvratných okamžiků.

Dejte svému šéfovi dobrý důvod k tomu, aby s vámi mohl počítat i v dalším roce a nestaňte se proti své vůli statisticky prokazatelnou novoroční “odpisovou položkou”.

Vás Monster tým


Back to top