Skip to main content

4 dobré důvody, proč si hledat práci v prosinci

4 dobré důvody, proč si hledat práci v prosinci

Myslíte si, že hledání práce o svátcích je mrhání časem? Domníváte se, že společnosti v prosinci nenabírají nové zaměstnance? Plánujete, že si o Vánocích dáte pauzu a dopřejete si měsíc “zimního spánku”?

Jestli se vám tyto myšlenky honí hlavou, věřte, že nejsou rozumné. Prosinec je ve skutečnosti nejvhodnější období pro hledání nové práce a zde jsou důvody, proč tomu tak je:

#1 V prosinci se snižuje konkurence. Mnozí kandidáti přestanou právě v prosinci hledat práci, a proto se mezi potenciální kandidáty dostanete mnohem snáze, než v jiném období roku. Tato skutečnost je sama o sobě dobrým důvodem, proč v hledání práci nepolevit a zviditelnit se oproti uchazečům, kteří to o svátcích vzdali.

#2 Nabírání nových zaměstnanců se po Novém roce zvyšuje. Přesně tak, jako si vy dáváte v Novém roce předsevzetí, i společnosti začínají na začátku ledna nanovo. Rozhoduje se o rozpočtech na nabírání nových zaměstnanců, nových projektech a plánech. Tyto aktivity obvykle vyžadují nové pracovníky a tedy se nabírá více. Proto je klíčové, abyste se v prosinci dobře odprezentovali, dostali se na seznam potenciálních kandidátů, se kterými lze počítat hned začátkem roku a v lednu byli připravení na důležité pohovory.

#3 Prosinec je obdobím vánočních večírků. Večírky, párty, setkání profesionálů z oboru – to všechno jsou vhodné příležitosti k tomu, abyste se potkali s novými lidmi a navázali užší kontakty, které vám pomohou s hledáním práce. Pamatujte však na to, že vaším cílem je být společenský a netlačit svoji vlastní agendu přespříliš. Mohli byste působit neomaleně a zoufale. Nicméně, kontakty, které navážete, bude potřeba v brzké době nenuceně oživit a oslovit.

#4 Svátky jsou vhodnou příležitostí k oprášení starých kontaktů. Vánoční přání a pohledy jsou nejenom vítány, ale zcela jistě očekávány. Pokud je napíšete vhodně a nevtíravě, mohou vám pomoci získat nové příležitosti. Zmiňte novinky z vašeho osobního života a plynule přejděte k oznámení skutečnosti, že jste otevřeni novým příležitostem. Pak nenápadně požádejte své přátele a známé, zda by vám neposkytli tipy na lidi, kteří vědí o tom, kde se bude po Novém roce nabírat. Soustřeďte se na lidi, o kterých víte, že pracují ve společnostech, kde byste rovněž rádi pracovali.

Rozhodně neuděláte chybu, když pošlete vánoční přání náborovým pracovníkům, se kterými jste v minulosti pracovali, s informací, že jste připraveni na změnu a novou příležitost. Rekrutéři jsou velmi zaneprázdnění a může se stát, že na vás již zapoměli. Proto je vhodné se připomenout a zajistit si jejich pozornost a přízeň. Co když budou právě hledat někoho s vaším profesním profilem?

Předvánoční období je velmi uníkátní tím, že se lidi potkávají více než jindy, jsou více otevření a pozitivně naladěni. Využijte tedy předvánoční čas k tomu, abyste obnovili staré kontakty, navázali nové a upevnili ty stávající.

Štěstí je za dveřmi, zaklepejte na ně rozhodně a sebejistě!


Back to top