Skip to main content

Hledání práce

Rady pro hledání práce, změnu zaměstnání a volbu vhodné kariéry. Tipy pro hledání práce v zahraničí a aktuality z trhu práce.


Máte v rodině nezaměstnaného?

Drazí přátelé a rodino, jak dobře víte, hledám si práci. Není to vždycky jednoduché, ale jsem si jistý, že vše dobře dopadne. Jsem si vědom toho, že v mezidobí chcete ukázat, jak vám na mně záleží a chcete mě podpořit. Za to vám děkuji. Je také zřejmé, že někteří z vás nevědí, co říct nebo co udělat. Proto jsem sepsal pár nápadů a rad, co DĚLAT a co NEDĚLAT.

Podmíněný reflex náborového manažera

Když žádáte o nějaké zaměstnání, musíte určité věci předvídat. Pokaždé, když se přihlásíte o vysněnou pracovní pozici a váš životopis bude ležet na stole a odolávat pronikavému zraku náborového manažera, nastane známá situace. Náborář se rozhoduje, jestli má brát vaši žádost vážně. Zapne svůj počítač a obrátí se na Google.

ITákův průvodce za lepší prací: blog Hello, World!

Sledujeme pro vás, co se děje ve světě IT, technologií a start-upů, vybíráme zajímavé lidi a společnosti, o kterých informujeme, a to vždy s nadhledem a přehledně – pokud jste tak ještě neučinili, přesvědčte se sami.

Ajťácké mystérium

Jeden vtip praví, že extrovertního ajťáka od toho introvertního poznáte tak, že se při rozhovoru dívá na vaše boty, ne na svoje. Ať už se IT odborníci zdají jakkoli zvláštní, faktem je, že jsou nepostradatelní.

Práce v Irsku

Oblíbený cíl mnoha Čechů, země s divoce krásnou krajinou i příjemnými obyvateli, to je Irsko. Ostrovní stát s nádherným západním pobřežím sice tvrdě zasáhla nedávná hospodářská krize, ale zájemcům o práci se tu přesto nabízí mnohé příležitosti k uplatnění.
Back to top