Skip to main content

Kariérní poradenství

Rady a tipy pro ty, kteří mají práci i ty, kteří ji právě hledají.

15 otravných slov a frází, které by neměly zabírat místo ve vašem životopise

Láska mezi šanony

Na pracovní nabídky se dnes odpovídá rychle a odkudkoliv. Třeba i ze svého mobilu!

ITákův průvodce za lepší prací: blog Hello, World!

Jak napsat dobrý životopis: 10 nejčastějších otázek

Máte v rodině nezaměstnaného?

Drazí přátelé a rodino, jak dobře víte, hledám si práci. Není to vždycky jednoduché, ale jsem si jistý, že vše dobře dopadne. Jsem si vědom toho, že v mezidobí chcete ukázat, jak vám na mně záleží a chcete mě podpořit. Za to vám děkuji. Je také zřejmé, že někteří z vás nevědí, co říct nebo co udělat. Proto jsem sepsal pár nápadů a rad, co DĚLAT a co NEDĚLAT.

Podmíněný reflex náborového manažera

Když žádáte o nějaké zaměstnání, musíte určité věci předvídat. Pokaždé, když se přihlásíte o vysněnou pracovní pozici a váš životopis bude ležet na stole a odolávat pronikavému zraku náborového manažera, nastane známá situace. Náborář se rozhoduje, jestli má brát vaši žádost vážně. Zapne svůj počítač a obrátí se na Google.

Should You Be Facebook Friends With Clients?

So what happens when a client, manager or potential employer sends you a Facebook friend request? We covered the basic etiquette of handling social media requests from your boss or coworkers in this article.

Na fontu záleží aneb co by v CV být nemělo

Podívejte se na desítku fontů, které považují personalisté za nevhodné v případě CV. Pokud některý patří mezi vaše favority nebo s ním životopisy už dávno rozesíláte, zkuste se zamyslet, jestli to nezkusit trochu jinak.

CV Tips Which Really Work

Writing a CV always takes care. This is the case whether you are starting from scratch or updating your details. This video explains some of the key elements you need to include.
Back to top