Hlavní stránka / Jak používat Monster.cz / Monster účet / Jak používat bezpečně internet

Jak používat bezpečně internet

Jak používat bezpečně internet

Všechny internetové stránky na světě čelí rostoucímu podvodnému využití informací a my chceme spolupracovat s uživateli na celém světě, abychom tomu zabránili – pokračujte prosím ve čtení, abyste se dozvěděli, jaká jsou varovná znamení a co můžete dělat.

Spam je dnes tak běžnou záležitostí, že si možná myslíte, že přesně víte, nač si dát pozor. Jsou zde však dva případy podvodných e-mailů – známé jako “phishing” a “spoofing”, které není tak snadné identifikovat. Oba typy využívají zfalšovaného odesílatele e-mailu “adresa from” vypadá, jako by byla od někoho určitého, avšak není tomu tak.

Co je “phishing” a jak ho rozpoznat?

Phishingové e-maily se používají k podvodnému získání osobních a bankovních údajů. Také mohou být využity k tomu, aby příjemce nalákaly ke stažení nebezpečného softwaru. Zpráva často naznačuje, že jde o situaci, která má u majitele účtu vyvolat okamžitou reakci. Obsahuje odkaz vedoucí na podvodnou stránku, kde bude příjemce požádán o zadání svých osobních nebo bankovních údajů, případně o stažení závadného software. Monster vás nikdy nebude žádat o instalaci softwaru pro to, abyste mohli přistoupit do svého účtu nebo používat naše služby.

Čím se odlišuje od “spoofingu”?

Spoofing často používá podvodné nabídky zaměstnání nebo úlohu prostředníka pro převod peněz. Takové e-maily jsou určené širokému publiku, mohou ale být zaslány I uživatelům Monster, kteří mají ve svém CV uvedeny kontaktní informace. Stejně jako phishingové e-maily, používají často falešného odesílatele.

Rada uživatelům: Jak se nestát obětí phishingu

Počet a sofistikovanost phishingových e-mailů, které jsou posílány zákazníkům, neustále dramaticky roste. Zatímco online banking a internetové obchody jsou velmi bezpečné, měli byste se řídit obecným pravidlem, že je třeba být velmi opatrný při sdělování svých osobních finančních údajů na internetu. Anti-Phishing Working Group sestavila přehled doporučení, kterými se můžete řídit, abyste se nestali oběží phishingu.

Buďte podezřívaví u každého e-mailu, který naléhavě žádá o vaše osobní bankovní údaje.
Phishing typicky používá přehnané a zneklidňující formulace (ovšem mylné), aby vyvolal okamžitou reakci.
Typicky se ptá na informace jako uživatelské jméno, heslo, číslo platební/kreditní karty, rodné číslo, datum narození atd.

Neklikejte na odkazy v e-mailech, zprávách instant messaging klienta nebo chatu, abyste se dostali na určitou webovou stránku, pokud máte pochybnosti, že zpráva není autentická.
Kontaktujte namísto toho danou společnost telefonicky, případně se přihlaste na webovou stránku přímo tak, že napíšete její URL do adresní řádku svého prohlížeče.

Informace jako číslo kreditní karty nebo číslo bankovního účtu byste měli sdělovat pouze telefonicky nebo přes zabezpečenou webovou stránku.
Vždy se ujistěte, že používáte zabezpečené připojení, pokud zadáváte do prohlížeče číslo své platební či kreditní karty nebo podobné citlivé informace.

Další informace jsou dostupné na (v angličtině)

www.antiphishing.org

V případě dalších otázek nás prosím

kontaktujte.