Hlavní stránka / Management / Výkon zaměstnanců / 50 největších problémů hodnocení výkonnosti

50 největších problémů hodnocení výkonnosti

50 největších problémů hodnocení výkonnosti

Hodnocení výkonnosti patří k nejméně oblíbeným HR aktivitám nejen mezi zaměstnanci, ale i mezi samotnými personalisty. Výsledkem jsou špatné návrhy procesů hodnocení výkonnosti, které zaměstnance nemotivují a navíc mohou firmám způsobit i právní potíže.

Pokud se chystáte upravit systém hodnocení výkonnosti zaměstnanců, měli byste nejprve znát největší problémy, které s tím souvisejí. Ve svém článku na serveru tlnt.com je shrnul světově uznávaný poradce v oblasti řízení lidských zdrojů a současný profesor managementu na San Francisco State University John Sullivan.

50 konkrétních problémů rozdělil do šesti kategorií. My přinášíme přehled těch nejzávažnějších, originální článek s bližším popisem dalších problémů si pak můžete přečíst zde.

1. Nejzávažnější problémy hodnocení výkonnosti

– Hodnocení osobnostních rysů místo výkonnosti,
– nedostatečně častá zpětná vazba,
hodnocení na základě subjektivních a nejasně vymezených kritérií,
– chybějící měřítka efektivity,
– chybějící odpovědnost manažerů za poskytování přesné zpětné vazby.

2. Problémy spojené s procesy

– Nepropojenost s odměnami, chybějící dlouhodobá návaznost, tajení výsledků, chybějící procesní cíle, nepočítání návratnosti investic.

3. Problémy spojené s nástroji (formou)

– Přehlížení diverzity, nepropojení hodnocení s měnícími se obchodními cíli a popisy práce.

4. Problémy spojené s manažery (realizací)

– Chybějící školení manažerů, otázky firemní kultury, nekonzistentnost a neznalost zaměstnanců na straně manažerů, chybějící odměny a uznání manažerů.

5. Problémy spojené se zaměstnanci

– Vysoká míra strachu, jednostranná komunikace, chybějící možnost sebehodnocení, potenciální ztráta angažovanosti a důvěry zaměstnanců.

6. Problémy spojené s časem

– Příliš časově náročný proces, zastaralý proces, chybějící koordinace s obchodními cykly, chybějící simultánnost (současné hodnocení všech ve stejnou dobu).

Zdroj: www.hrnews.cz