Hlavní stránka / Trendy v HR / Získávání kandidátů / Spojte se s kandidáty pomocí technologií

Spojte se s kandidáty pomocí technologií

Spojte se s kandidáty pomocí technologií

listopad 2018

Pro menší společnosti moderní recruitment znamená, že často soupeří ve stejné kategorii s velkými korporátními firmami, což pro ně není jednoduché zejména s ohledem na omezený rozpočet. Malé a střední podniky však nemusí zoufat, protože s pomocí technologií mohou nejšpičkovější talenty přilákat také.

 

Jak začít?

 

Mobilní technologie

I když vám to může připadat jako zastaralá technologie, textové zprávy jsou jedním z nejrychleji rostoucích komunikačních a marketingových kanálů ve Velké Británii. Z loňského průzkumu vyplynulo, že 98 % zpráv je otevřeno a 90 % přečteno během prvních tří minut.

Textové zprávy si najdou cestu k mileniálům i ke generaci X, zástupci obou generací tráví se svým mobilním společníkem mnoho času.

Proto byste měli zvážit responsivní nabídku práce, na kterou budou moci kandidáti odpovědět přímo ze svého mobilního telefonu.

 

E-mailová komunikace

Informujte potenciální zaměstnance o pohovoru, sdílejte obsah svého blogu a relevantní nabídky práce. Tím dostanete svou značku do popředí a lidé si na vás vzpomenou ve chvíli, kdy budou hledat nové zaměstnání.

 

CRM systémy

Systémy CRM (Customer Relationship Management) neustále nabývají na popularitě. Zredukujte čas, který ztrácíte manuálním zadáváním dat a soustřeďte se raději na důležitější fáze náborového procesu. Některé mobilní aplikace umožňují přístup do složky uchazeče 24/7.

Díky CRM můžete zrychlit celý proces a lépe tak soupeřit s většími společnostmi, což oceníte zejména pokud nezaměstnáváte celé oddělení HR specialistů.

 

LinkedIn

Pokud máte obavy z GDPR, tak LinkedIn nabízí ideální způsob, jak se zkontaktovat s kandidáty, aniž byste se museli starat o jakékoliv zákony či nařízení.

LinkedIn poskytuje možnost odeslat zprávy až 150 lidem, prémiové vyhledávání, nástroje pro analýzu a mnoho dalších pomocníků pro úspěšné zakončení hledání top talentů.

 

Závěrem

Jednoduše otestujte, jak obohatí konkrétní technologie zrovna vás. Každý podnik má jiné potřeby, proto musíte zjistit, co nejlépe sedí vaší společnosti. Abyste mohli konkurovat velkým korporátním firmám, zkuste se inspirovat jejich náborovými metodami a přizpůsobit je svým představám a finančním možnostem.

 

Zdroj: responsewebrecruitment.co.uk