Hlavní stránka / Trendy v HR / Prověření kandidátů / Dobrý nábor vyžaduje instinkt

Dobrý nábor vyžaduje instinkt

Dobrý nábor vyžaduje instinkt

Čím menší firma, tím důležitější je pro ni nábor správných lidí. Server Inc.com proto přišel s upozorněním na nejčastější příčiny špatného náboru v malých firmách a doporučeními, jak je odstranit.

1. Zajímají vás pouze dovednosti

Technickým dovednostem lze učit, s nadšením a pracovní etikou je to však již horší. Vedle dovedností proto vybírejte pracovníky i na základě jejich přístupu k práci a lidem.

2. Přijímáte rodinné příslušníky dosavadních zaměstnanců

Snaha pomoci rodinám vašich zaměstnanců se nemusí vždy krýt s vašimi potřebami. Navíc by tím posílilo nebezpečí vzniku interpersonálních konfliktů a také pocit favorizování některých zaměstnanců. Vypracujte proto formální potupy pro najímání rodinných příslušníků a nerozmisťujte je do stejných oddělení.

3. Prodáváte uchazečům práci, místo aby se uchazeči prodávali vám

Dobrý uchazeč by měl vaši firmu znát a připravit se a pohovor. Mluvte proto o volné pozici, podstatě vašeho byznysu a odpovídejte na otázky. Není třeba prodávat. Chcete přeci lidi, kteří pro vás budou chtít pracovat, nikoli ty, kteří se nechají přesvědčit.

4. Nedáte na svůj instinkt;

Formální proces náboru je pro výběr správných pracovníků důležitý, důležitá je však také intuice. Nemáte-li z uchazeče dobrý dojem i přes jeho kvalifikaci, blíže jej prověřte. Zkontrolujte reference a zaměřte se na to, jak se dotyčný choval například při čekání na pohovor.

5. Myslíte si, že můžete změnit nezměnitelné

Někteří lidé mohou pracovat a jednat s ostatními způsobem, který vám nevyhovuje. Nespoléhejte na to, že je dokážete změnit. Předem dobře zvažte, zda jste je ochotni přijmout s veškerými jejich vlastnostmi.

Zdroj: www.hrnews.cz