Hlavní stránka / Trendy v HR / Jak upoutat kandidáty / Mileniálové: Nezvladatelná generace?

Mileniálové: Nezvladatelná generace?

Mileniálové: Nezvladatelná generace?

Mileniálové jsou nyní v produktivním věku a stále ze všech stran slýcháme, jací že to jsou zaměstnanci. Někteří na nezávislé mileniály pějí ódy, jiní je nemůžou ani vystát. Že jde o generaci „elektronických dítek“, která se narodila v letech 1983–1997 víme, také víme, že tato generace významně nabourala zaběhnuté pracovní procesy a zvyky. Jak bylo řečeno, mileniálové však vzbuzují u řady zaměstnavatelů poněkud negativní konotace. Jsou to přece oni, kteří chtějí pracovat z domova, cestovat a neradi se vážou.

I průzkum společnosti Monster ukázal, že generace mileniálů má odlišné představy o pracovních návycích, než jejich předchůdci (často označováni jako generace X nebo také Husákovy děti). Dnešní mladí lidé se vzpírají představě, že práce od devíti do pěti, vykonávaná zásadně v kanceláři, značí dobrého a zodpovědného pracanta. V očích manažerů a zaměstnavatelů jsou pak mileniáni často vnímáni jako ti, kteří požadují poněkud víc, než si zaslouží.

Někdy je lepší přesvědčit se sám, jak to vlastně je. Mileniálům se nedá upřít, že to byli zrovna oni, kdo dal nový impulz flexibilní pracovní době a začal opravdu využívat všech možností dnešních technologií. Jde o generaci, která si tyká s chytrými telefony a ovládá počítače, přičemž tvrdí, že produktivní a užiteční můžou být i tehdy, nesedí-li v kanceláři za stolem.

Jaké stereotypy dále ovlivňují mileniály při nástupu do zaměstnání? Co se o nich traduje a jak se na ně někteří zaměstnavatelé a kolegové dívají? Podívejte se na některé nejčastější mýty o mileniálech.

 

1. Dělají si nároky
Obzvláště starší kolegové vnímají mileniály jako ty, kteří chtějí co nejrychleji vystoupat po žebříčku nahoru, ale zásadně bez práce. Dnešní doba je zkrátka jiná, tradiční hierarchie v mnoha odvětvích už prostě nefunguje. Mladší generace má nové znalosti, nápady, postupuje rychleji, učí se a dobře se adaptuje. To samozřejmě starší kolegy znepokojuje, obzvláště ty, kteří museli na povýšení čekat a tvrdě „makat“.

Jak si napravit reputaci?
Ukažte, že nejste samolibý solitér, co jde přes mrtvoly. Ptejte se na názory ostatních, někteří kolegové, kteří už jsou léta ve firmě, vám mohou dost pomoci. Navíc kolegům i zalichotíte, když se jich zeptáte na názor nebo radu. Stejně tak buďte ochotní vypomoci i vy, když je potřeba a je to ve vašich silách, určitě se blýsknete.

2. Za všechno je musíte chválit
Mileniálové vyžadují pořád pozornost a musíte je pochválit snad i za to, že se vůbec obtěžovali přijít do práce. Jenže co je za tou zdánlivou touhou po ocenění? Prostě jsou mileniálové oproti starší generaci zvyklí na častější feedback!

Jak si napravit reputaci?
Řekněte svému vedoucímu, že chcete každý týden aspoň desetiminutovou schůzku, kde proberete, co se vám podařilo, co se vám naopak moc nevyvedlo a ujasníte si, co dál. Zpětná vazba je nesmírně důležitá!

3. Hračičkové, co se neustále nechávají rozptylovat elektronikou
Instagram, Snapchat, chatování… pořád mají v ruce telefon a něco tam ťukají. Mileniálové jsou první generací, která je plně „kompatibilní“ s moderními technologiemi. Je pro ně přirozené, že jsou 24 hodin denně online. Žijí na sociálních sítích, nakupují online, nevolají, textují. Starší generace to však vidí jako „flákání“.

Jak si napravit reputaci?
Právě díky technologiím a jejich adaptaci mohou mileniálové pracovat odkudkoliv. Zvládat komunikaci na sociálních sítích je dnes i pro firmy velice cenná dovednost, stejně jako mít k dispozici neustále aktuální informace z různých zdrojů. Proto mají mileniálové tak skvělý přehled o svém oboru, často větší než jejich nadřízení. Toho by se dalo využít, ne?

4. Fluktuanti
Je pravda, že mladší zaměstnanci mění povolání častěji. Průzkum ukázal, že cca 21 % mileniálů za poslední rok změnilo zaměstnání, což je 3x více než ostatní. Mileniálové mění práci častěji, a to proto, aby se mohli posunout dál, na vyšší pozice. Také si často samozřejmě změnou místa finančně polepší.

Jak si napravit reputaci?
Každý chce přece „za lepším“, tak co je na tom? Pokud někde ale vydržíte alespoň rok, bude to působit na další zaměstnavatele podstatně lépe než po měsíci střídající se práce. Je ale fakt, že najít tu pravou prostě trvá a když vám to někde nesedne, není důvod ztrácet čas.

5. Chtějí mít výsady
Mileniálové si hodně cení flexibility a nebojí se vyjádřit svůj názor a prosadit si svou. Někdy doslova trvají na tom, aby měli více svobody a volnosti. Home office berou jako samozřejmost.

Jak si napravit reputaci?
Pokud máte výsledky, umíte si zorganizovat svou práci a všechno dokážete odbavit na dálku, tak se zkuste zeptat, zda vám vedení povolí práci z domova, třeba jen za zkoušku. Ze začátku klidně jen jeden den v týdnu a když se to osvědčí, třeba to půjde i rozšířit. Home office rozhodně není žádná dovolená, jak si často myslí příslušníci starší generace. Ukažte, že můžete normálně pracovat odkudkoliv.

Zdroj: Monster.com