Hlavní stránka / Trendy v HR / Hledání zaměstnanců / Při náboru zaměstnanců nezapomínejte sociální sítě

Při náboru zaměstnanců nezapomínejte sociální sítě

Při náboru zaměstnanců nezapomínejte sociální sítě

listopad 2018

Zaměstnavatelé mohou vybírat z mnoha způsobů, jak k sobě přilákat skvělé zaměstnance. Nejdůležitějším trendem je online recruitment, který využívá toho, že sociální platformy využívá více než 2,3 miliardy lidí po celém světě. Jak co nejvíce vytěžit potenciál, který sociální sítě nabízí? Velké úspěšné společnosti se s tímto úkolem vyrovnávají kreativně a efektivně. Nechte se inspirovat a objevte svůj klíč k úspěchu.

 

LinkedIn

Už jste slyšeli o Life Tab na LinkedIn? Je to pomocník, kterého v posledních letech využívá stále více firem. Díky této vychytávce můžete zájemcům o práci ukázat, jak to ve vaší společnosti chodí. Představit své zaměstnance, poodhalit, co jejich práce vyžaduje, z čeho sestává. Každého potenciálního zaměstnance zajímá, co se děje v zákulisí. Na svou stránku můžete vložit informace o vedoucím týmu, fotografie z denního života kanceláře nebo zajímavá videa, na nichž jsou zaměstnanci zachyceni při své práci.

 

Jak vzbudit zvědavost a zájem kandidátů? Můžete na svém webu či profilu založit blog, který budou psát přímo vaši zaměstnanci. Poskytnou tak veřejnosti a lidem zvenčí hlubší povědomí o tom, co si klade vaše společnost za cíl.

 

Kandidáti mimo jiné získají reálnou představu, co konkrétní oddělení dělá, nebo jakým způsobem je udržováno v chodu.

 

Z dlouhodobé perspektivy mohou obdobné snahy přivést do vaší společnosti větší množství vhodných zájemců.

 

Facebook

Některé společnosti se snaží zviditelnit pomocí Facebooku. Zveřejňují například dobře mířené a praktické rady pro absolventy, jak získat práci snů; jednoduše nabízí něco navíc. Když napíšete pár nápaditých příspěvků o tom, jak přistupovat k práci, nebo jak se orientovat ve světě obchodu, může to zvýšit dobrou pověst vaší značky a loajalitu potenciálních zaměstnanců.

 

Rozhodně byste si měli najít čas vložit na Facebook pár nástřelů o tom, jaké to je pro vás pracovat. Ukážete tím lidskou stránku společnosti třeba i svým zákazníkům; a zájemcům o práci poskytnete užitečný vhled do toho, jak probíhá každodenní život ve vaší firmě.

 

Twitter

Povzbuďte své zaměstnance, aby využívali sociální média. Můžete pak sdílet jejich originální příspěvky a dokázat světu, že si ceníte svých zaměstnanců i jejich osobního života. Vaši zaměstnanci budou koneckonců pravděpodobně sdílet i inzerát na nově otevřenou pozici, pro kterou hledáte vhodného kandidáta.

 

Téměř 80 % lidí využívá při hledání práce sociální sítě. Dosud to však reflektuje pouze 1 ze 3 zaměstnavatelů. Strategická výhoda vzniká proto každému zaměstnavateli, který se nebude sociálních sítí obávat.

 

Snapchat

Chcete se předvést světu v živých barvách? Předejte správu Snapchatu svým zaměstnancům. Je to nový způsob komunikace s okolním světem, přičemž společnosti, které publikují pouze nabídky a nudné odpovědi na časté otázky necháte daleko za sebou.

 

Vaši zaměstnanci se mohou postarat o to, aby si lidé zvenčí udělali pozitivní obrázek o vaší firmě. Každé oddělení může inspirovat a přispět do příběhu vaší společnosti.

 

Když budete svým zaměstnancům důvěřovat a svěříte Snapchat do jejich rukou, vmžiku povýší vaši značku na osobitější, lidštější a dostupnější. A právě aktivní a otevřená firemní kultura přivede nové zájemce o práci.

 

Závěrem

V této hře o followery je třeba pochopit, že je to běh na dlouhou trať. Místo vkládání neosobních nabídek práce zkuste každý týden publikovat svůj příběh na sociálních médiích. Brzy uvidíte ten rozdíl.

 

Zaměstnance si nakloníte na svou stranu, protože vám budou chtít pomoci najít vhodné kandidáty, a zároveň se noví zaměstnanci budou o vaši značku zajímat.

 

Vytvořte si vlastní jazyk a styl, kterými budete komunikovat na sociálních sítích, a věřte, že se k vám pohrnou talenty ze všech koutů republiky.

 

Protože kdo by chtěl pracovat pro nudnou společnost, ve které se nikdo pořádně nezasměje?

 

Zdroj: responsewebrecruitment.co.uk