Skip to main content

Hledání práce

Rady pro hledání práce, změnu zaměstnání a volbu vhodné kariéry. Tipy pro hledání práce v zahraničí a aktuality z trhu práce.


Chcete se na něco zeptat k nabízené pozici? Ozvěte se!

Znáte to, odpovíte na inzerát a dlouho se nic děje. Víte, že jste pro práci ti praví, ale nikdo se neozývá. Co dál – budete čekat, až se někdo ozve nebo vezmete iniciativu do vlastních rukou a zavoláte sami? Než se rozhoupete k činu, máme pro vás pár tipů.

Profesní detektor

Otestujte se pomocí profesního detektoru a zjistěte, jaká pracovní náplň je pro vás ta pravá. Dozvíte se, na jaké pozice se máte hlásit a v jaké práci se konečně najdete. Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned budete mít ve své budoucnosti jasno.

Holky v IT: 6 důvodů, proč tě svět kódů potřebuje

Proč je takový nedostatek IT odborníků v Čechách? Nejsou to pouze mezery ve vzdělání, ale statistický fakt, že 90% pracovníků v technologiích jsou muži, kteří vytvářejí jazyk budoucnosti, ženy většinou nejsou součástí této konverzace.

Ajťácké mystérium

Jeden vtip praví, že extrovertního ajťáka od toho introvertního poznáte tak, že se při rozhovoru dívá na vaše boty, ne na svoje. Ať už se IT odborníci zdají jakkoli zvláštní, faktem je, že jsou nepostradatelní.

Práce v Irsku

Oblíbený cíl mnoha Čechů, země s divoce krásnou krajinou i příjemnými obyvateli, to je Irsko. Ostrovní stát s nádherným západním pobřežím sice tvrdě zasáhla nedávná hospodářská krize, ale zájemcům o práci se tu přesto nabízí mnohé příležitosti k uplatnění.