Skip to main content

Kariérní poradenství

Rady a tipy pro ty, kteří mají práci i ty, kteří ji právě hledají.

Na fontu záleží aneb co by v CV být nemělo

Práce z domova má pozitivní vliv na výkon a spokojenost zaměstnanců

Jaké IT dovednosti patří mezi zaměstnavateli k nejžádanějším?

Holky v IT: 6 důvodů, proč tě svět kódů potřebuje

Jak se stát digitálním nomádem

Kde mohu najít skrytá volná místa?

Běžnou mylnou představou při hledání nového místa je, že všechna volná místa budou buď inzerovaná nebo snadno viditelná. Bohužel toto nemusí být vůbec pravda. Ona jen nejsou na očích většiny lidí...

Chcete se na něco zeptat k nabízené pozici? Ozvěte se!

Znáte to, odpovíte na inzerát a dlouho se nic děje. Víte, že jste pro práci ti praví, ale nikdo se neozývá. Co dál – budete čekat, až se někdo ozve nebo vezmete iniciativu do vlastních rukou a zavoláte sami? Než se rozhoupete k činu, máme pro vás pár tipů.

Networking

Slovo, které je poslední dobou často používané. Tzv. budování obchodních vztahů nás ve škole neučili. Problematikou networkingu se v ČR profesionálně věnuje Petr Krejčí, mimo jiné zakladatel Minutového networkingu, který se s námi podělil o 7 nejčastějších chyb, které vídává kolem sebe.

13. věcí, které dělají úspěšní lidé, když přijdou do kanceláře

Vstát ráno správnou nohou je polovina úspěchu. Ale když vkročíte do kanceláře, může i vaše dobrá nálada vzít za své. Telefony zvoní, emailová schránka přetéká nepřečtenými emaily ze začátku týdne, za 5 minut vám začíná první schůzka a šéf vás chce hned teď vidět v kanceláři.

Profesní detektor

Otestujte se pomocí profesního detektoru a zjistěte, jaká pracovní náplň je pro vás ta pravá. Dozvíte se, na jaké pozice se máte hlásit a v jaké práci se konečně najdete. Odpovězte na pár jednoduchých otázek a hned budete mít ve své budoucnosti jasno.

Porovnejte svůj plat s ostatními

Vyplněním krátkého online dotazníku rychle zjistíte, jak si stojíte. Berete příliš málo? Nebo je naopak vaše mzda adekvátní tomu, co děláte a umíte...

Nejlépe platí zahraniční firmy

Vyšší vzdělání se sice obecně projevuje růstem platu, ale velmi záleží i na tom, zda pracujete v domácí nebo zahraniční firmě. Jak velký je to rozdíl?

Řeč těla při pracovním pohovoru

Váš životopis je téměř dokonalé a váš nový outfit je perfektní. Přišli jste na pohovor připraveni a zodpověděli všechny záludné otázky, mluvili jste o vašich silných a slabých stránkách, no prostě všechno šlo dobře. Ale pak jste byli odmítnuti. Co bylo špatně?